Přespolní běh

Pořadatelství letošního roku přespolního běhu doprovázely komplikace. Tradiční pořadatel Gymnázium Nová Paka nemohl pořádat z důvodu žloutenkové karantény, a tak se pořadatelství chopila naše škola. S pomocí ochotných studentů (zejména chlapci 5.C a 6.C a administrátorů ze 4.A Davida Ringela a Ály Vackové) se podařilo realizovat závod v oblasti lesoparku Čeřovka za podpory jičínských skautů. Všechna 4 družstva (kat.IV.D,IV.CH, V.D, V.CH) vybojovala postup do krajského kola.
To se konalo v Hradci Králové, pořadatelem byla ZŠ Milady Horákové. V kategorii IV.D reprezentovaly školu Róza Vejražková, Áňa Špicarová, Áňa Janků, Šárka Egrtová a Kačka Šádková. V konkurenci 11 škol celého kraje skončila děvčata těsně pod stupni vítězů. I tak je 4.místo úspěch!
Chlapci se v této kategorii umístili uprostřed startovního pole s malým odstupem na bronzovou příčku. Školu reprezentovali tito běžci: bratři Krupkové, Matěj Strnádek a Kuba Krabec.
Ve středoškolských kategoriích jsme věřili v úspěch…Jádro dívčího týmu tvořily loňské úspěšné běžkyně (stříbrné z republikového finále kategorie VI). Děvčata potvrdila velkou sportovní formu a s přehledem vyhrála. Družstvo běželo v tomto složení: Gabča Veigertová, Kačka Šolcová, Verča Dubská, Lenka Knapová, Jara Šimková a Kiki Janouchová.
Družstvo chlapců se taktéž předvedlo ve velké formě. Rozhodla vyrovnanost našeho týmu. Všichni bodující závodníci se umístili do 13.místa. A to nedokázala žádná jiná škola. O postup se zasloužili tito borci: Jindřich Macoun, Prokop Vitvar, Víťa(HP) Doležal, Tomáš Zalaba, Vašek Cyrany a Honza Sajdl.
Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím přejeme úspěch na republikovém finále 20.10.2016 v Hradci Králové.