Pohár rozhlasu 2017

Tradiční atletické klání základních škol mělo letos již 49. pokračování. V okresním kole naše dívky porazila pouze 1. ZŠ Jičín, a tak z toho byl postup do krajského kola. To uspořádal 24. 5. 2017 atletický klub z Nového Města nad Metují na tamějším stadionu. Soutěžilo se v pěti disciplínách (60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí) a tradiční štafetě (4x60m). Individuálně se dařilo Kačce Šádkové – vyhrála skok vysoký, Kája Myšková byla druhá na 60 m, Lucka Droznová byla třetí ve vrhu koulí a Štěpánka Klacková rovněž třetí v běhu na 800 m. Ale všechny dívky bojovaly naplno a dosáhly pěkných výsledků. Škoda, že chyběla ze zdravotních důvodů atletická opora Kačka Půhoná. Při její formě jsme mohli atakovat příčku nejvyšší. Nakonec třetí místo je také úspěch. Vyhrálo Gymnázium Boženy Němcové z Hradce Králové, stříbro si odváží 1. ZŠ Jičín.

Závodily tyto dívky: Kája Myšková, Verča Soukupová, Sára Čelišová, Kačka Šádková, Róza Vejražková, Štěpánka Klacková, a Lucka Droznová.