Krajské kolo přespolního běhu

Letos premiérově byla pověřena naše škola uspořádáním krajského kola přespolního běhu. Úkol to není jednoduchý. Jedná se pravděpodobně o nejmasovější závod na krajské úrovni. Celkem bylo vypsáno 6 kategorií (III., IV., V. – chlapci i děvčata). Právo startovat měla 2 nejrychlejší družstva z okresních kol. V jedné kategorii tedy maximálně 10 týmů. Právo účasti využila drtivá většina škol. Do Jičína se sjelo 31 škol z celého kraje a na start se celkem postavilo 301 běžců. Technické zázemí bylo na stadionu v nových šatnách, tratě byly vedeny lesoparkem Čeřovka, v kat. V. také po přilehlých loukách. Poděkování patří třídě 3.B, která se zhostila pořadatelství závodu na výbornou!

Naši školu reprezentovala děvčata v kat. IV. a vybojovala 6. místo. Reprezentovaly: Kozlová, Kesselgruberová, Záhorová, Krausová, Suchardová V.

Dále jsme obsadili obě středoškolské kategorie. Chlapci ve složení Krabec, Strnádek, Sajdl, Urban a bratři Krupkové vybojovali bronzové medaile. Pouze těsně za stříbrným Náchodem.

Poměrně velké ambice jsme měli v kategorii středoškolských děvčat. Zde se nám v posledních 3 letech dařilo vítězit v krajském kole a i letos jsme chtěli zopakovat republiku. Dívkám se dařilo a bez problémů si doběhla pro zlaté medaile a postup na republikové finále! O vítězství se zasloužila tato děvčata: Veigertová (porazila všechny soupeřky), Klacková, Vejražková, Matějková, Šimková.

V Hradci Králové 18.10.2018 se běží republikové finále. Přejeme našemu družstvu úspěch a děkujeme všem závodníkům za kvalitní reprezentaci naší školy v krajském kole.