Krajské kolo přespolního běhu – postup do republiky!

Po hladkém postupu z okresního kola odjížděli chlapci a dívky LG opět do Nové Paky bojovat o titul krajského šampióna. Typicky podzimní sychravé počasí se souvislým deštěm značně ztížilo tento kros. Závodníci museli nedobrovolně absolvovat bahenní lázeň.
Soupeřem našich chlapců bylo 8 družstev, které byly nejrychlejší v okresních kolech. Naši borci ve složení Zalaba, bratři Krupkové, Sajdl, Krabec a Tuma vybojovali stříbrnou příčku! Nestačili pouze na Gymnázium F.M.Pelcla Rychnov nad Kněžnou. Je to krásný úspěch! Ale z hlediska postupu jsme první nepostupující…
Cílem dívek bylo natáhnout šňůru republikových účastí v přespolním běhu na 3. Vloni děvčata vybojovala 4.místo, předloni dokonce stříbro. Naše běžkyně nedaly soupeřkám šanci a s přehledem ovládly závod před Gymnáziem Vrchlabí a Biskupským gymnáziem HK. 1.místo vybojovaly: Zikmundová, Veigertová, Matějková, Šimková, Vejražková, Klacková.
Vítězství znamená postup do republikového finále. To se koná 19.10.2017 v Hradci Králové. Děkujeme běžcům za reprezentaci v krajně nepříznivých klimatických podmínkách a dívkám přejeme úspěch na republikovém finále.