Juniorský maraton 2024

Lepařovo gymnázium je tradičním účastníkem tohoto běžeckého klání středních škol. A ani letos jsme nevynechali. A protože máme dostatek běžců, postavili jsme rovnou dvě štafety. Pro ně byl připraven okruh V Šimkových sadech v Hradci Králové. V každém týmu musí startovat minimálně 3 dívky a celkově má družstvo 10 členů. Společně pak zdolávají maratonskou vzdálenost 42km.
Po 5 vítězství v posledních ročnících jsme chtěli prodloužit sérii neporazitelnosti. V cestě nám stálo 9 soupeřů.
Ukázalo se, že tím největším konkurentem bylo Biskupské gymnázium z Hradce Králové. S jejich běžci jsme svedli napínavý souboj doslova do posledních metrů a výsledný rozdíl 24sekund v náš prospěch byl opravdu těsný. Velmi
solidně si vedl i náš druhý tým, který se pohyboval uprostřed startovního pole a skončil na 5.místě. Dokázal, že máme na škole širokou základnu běžců.
Vítězství znamená postup na republikové finále do Prahy. Opět se staneme součástí 29. Prague International Marathonu 5.května 2024.