Juniorský maraton 2018

22. ročníkem pokračoval letos Juniorský maraton. Tato soutěž je určena studentům středních škol, běží se štafetovým způsobem v 10 lidech (7chlapců a 3 dívky) a závodníci musí zvládnout 42km.

Krajské kolo v Hradci Králové ovládla A štafeta Lepařova gymnázia v čase 2hod 39min 31s. Na druhém místě skončilo Jiráskovo gymnázium Náchod (2hod 45min 36s) a třetí Gymnázium F. M. Pelcla z Rychnova nad Kněžnou. Velmi pěkně zaběhnul také náš B tým a v čase 2hod 51min 38s obsadil čtvrté místo.

Složení A týmu: Sajdl, Cyrany, Dubská, Krupka A., Šimková, Vitvar P., Veigertová, Krabec, Macoun Jindřich, Zalaba.

Složení B týmu: Krček, Macoun Jaroslav, Podzimková, Krupka M., Koudelková, Strnádek, Klacková, Tuma, Nálevka, Urban.

A tým postoupil na republikové finále. To se konalo v rámci tradičního Volkswagen maratonského víkendu 5. – 6.5. v Praze. Byla to již třetí finálová účast v řadě. Vloni jsme vybojovali 8. místo, předloni 10. A jak to dopadlo letos? Zopakovali jsme skvělé 8. místo v rámci celé ČR! Výsledný čas byl jen o minutu horší než vloni – 2hod 41min 18s. Na prvním místě skončilo Sportovní gymnázium Brno (2hod 30min 57s), na druhém místě opět sportovní gymnázium, tentokrát z Jilemnice(2hod 34min 1s) a třetí Gymnázium Příbram 2hod 35min 39s.

Všem závodníkům děkujeme za kvalitní reprezentaci a vzhledem k výkonům obou týmů se můžeme těšit na příští již 23.ročník Juniorského maratonu.