Juniorský maraton 2017

21. ročník největšího štafetového závodu na maratonské trati pro desetičlenná družstva studentů středních škol odstartoval semifinálová kola 4.4.2017 v Hradci Králové. Naše štafeta si vedla skvěle. Nenašla přemožitele a vítězství v čase 2 hod 38 min 42 s znamenalo přímý postup do pražského státního finále v rámci Volkswagen Maratonu Praha.  Na druhém místě skončilo Jiráskovo gymnázium Náchod, třetí Gymnázium Trutnov. Postup vybojovali tito vytrvalci: Brunner, Krček, Dubská, Cyrany, Šolcová, Jirsa D., Veigertová, Zalaba, Macoun J., Doležal V.

8. 5. 2017 proběhlo finále. Ve startovním poli Volkswagen Maratonu bylo přes 10 tisíc běžců. A také 32 nejlepších štafet ze semifinálových kol. Naši běžci dokázali vylepšit loňské 10. místo a doběhli na výborném 8. místě s necelou minutovou ztrátou na 6. místo (celkový čas 2 hod 40 min 18 s). Závod vyhrálo Sportovní gymnázium Ostrava (2:28,52) před Sportovním gymnáziem Jilemnice (2:31,50) a Sportovním gymnáziem Lercha Brno (2:33,43)

8. místo vybojovali: Brunner, Krček, Šimková, Sajdl, Dubská, Jirsa D., Veigertová, Vitvar, Macoun J., Doležal V.