Finále Juniorského maratonu – Prague International Marathon

Po vítězství v krajském kole postoupilo Lepařovo gymnázium do finálového republikového finále. To se koná tradičně jako součást Prague International Marathon. Je to unikátní příležitost proběhnout se historickým jádrem Prahy a být součástí sedmitisícového startovního pole. Tak jako na krajském kole, tak i zde zdolává maratonskou vzdálenost 10 studentů (7chlapců a 3dívky).
Naše výprava byla oproti krajskému kolu částečně pozměněna (z důvodu klubových reprezentací), a proto i cíle byly skromnější. Ale nakonec se je podařilo překonat a díky maximálnímu úsilí všech členů štafety se jsme vybojovali 10.místo v republice v konkurenci 25 škol včetně sportovních (např. zvítězilo Sportovní gymnázium Jilemnice). Dosažený čas byl 2hodiny 46minut14sekund.
Odměnou pro závodníky byla památeční trička, medaile a hlavně jedinečný běžecký zážitek a radost z pěkného umístění. O tento úspěch se zasloužili: Dominik Kvitský, Jáchym Krabec, Verča Suchardová, Jirka Čech, Elen Brožková, Kuba Šimáček, Pepča Špačková, Adam Florian, Michal Viták a Štěpán Socha.