Běžecký double pro Lepařovo gymnázium

Z pověření AŠSK uspořádala naše škola krajské kolo přespolního běhu. Právo startovat v něm si vybojovaly vždy první dva týmy v okresním kole. Soutěžilo se ve třech kategoriích (III. = 6. a 7.třída ZŠ, IV. = 8. a 9.třída ZŠ, V. = střední školy). Všechny kategorie byly naplněny téměř maximálním počtem družstev. Na start závodu se tak v průběhu dopoledne postupně postavilo 306 běžců.

Lepařovo gymnázium nasadilo do boje 3 vítězné týmy z okresu. Nejprve družstvo dívek z primy (Plevová, Janderová) a sekundy (Suchardová, Krykorková, Pospíšilová). Po statečném boji z toho nakonec bylo 7. místo s malým odstupem na 4. místo. Individuálně se dařilo Báře Plevové (5.místo) a Verče Suchardové (13.místo).

Středoškolské družstvo dívek má v posledních letech laťku vysoko. Čtyři vítězství v kraji v řadě nás stavěla do role favoritů. A děvčata to letos opět zvládla! V cíli jsme měli 4 závodnice v první desítce a všechny naše běžkyně doběhly v 1. polovině startovního pole. Tým tvořily tyto vytrvalkyně (A. Duštová celkově 2.!, R. Vejražková 3., B. Matějková 4.,K. Kesselgruberová 8., Š. Klacková a L. Kozlová).

Družstvo chlapců chtělo vylepšit loňské třetí místo z kraje. Výsledek byl perfektní! Opět dominance běžců Lepařova gymnázia na trati a jasné vítězství před Krkonošským gymnáziem Vrchlabí a Jiráskovým gymnáziem v Náchodě. První místo vyběhali: T. Zalaba (celkově 2.!), J. Krabec (5.), M. Krupka (7.), A. Krupka (13), Š. Mikule (18.) a Š. Socha (19.).

Dvě první místa znamenají postup do republikového finále. Naposledy jsme dvojitý postup slavili v roce 2016. Ať se daří v Hradci Králové na republice!