Běh 17. listopadu v Kopidlně

17. listopad se dá oslavit různými způsoby. Třeba i sportem – vytrvalostním během. Takto to již 48 let dělají v Kopidlně. Tradičním místem závodu je lesopark místní zahradnické školy. Letošní kulisa závodu byla netradiční. Po nedávné vichřici zde padlo několik vzrostlých stromů. Park byl i několik dnů z bezpečnostních důvodů uzavřen. Polomy se nepodařilo uklidit, ale trať byla průchodná a bezpečná. Nejsilněji obsazené zde bývají předškolní a školní kategorie. Letos tomu nebylo jinak.

A tak se naši středoškolští běžci „potýkali“ s malou konkurencí. Přesto byly vidět pěkné běžecké výkony. V kategorii dorostenek (1860 m) obsadily první dvě místa Róza Vejražková a Bára Matějková. V dorostencích (3100 m) brali zlato a stříbro Honza Sajdl, resp. Adam Krupka. V juniorkách (3100 m) zaběhla nejrychlejší čas Gábina Veigertová, kterou následovala Jara Šimková. A konečně kategorie juniorů (4340 m): tam slavil Prokop Vitvar před Járou Macounem. Všichni medailisté obdrželi diplom, květinovou vazbu z místní školy a drobnou finanční odměnu.