Výsledky krajského kola přeboru škol v šachu

Krajské kolo přeboru škol v šachu se uskutečnilo v Třebechovicích pod Orebem za účasti 29 školních družstev z celého kraje. Hrálo se ve třech kategoriích podle stupňů školní výuky, systémem každý s každým jednokolově. Naše gymnázium zastupovala dvě družstva v kategorii středních škol. V kategorii středních škol hrálo celkem 10 čtyřčlenných družstev.

Družstvo A hrálo ve složení Ondřej Kabelka, David Sucharda, Jan Sajdl a Jan Lajbl. Toto družstvo bylo velkým želízkem v ohni na postup do republikového finále a už od začátku se drželo vpředu. Když v polovině turnaje porazilo nejvážnějšího soupeře o první místo, bylo o vítězi de facto rozhodnuto. Se ziskem 31,5 z 36 bodů zvítězili před družstvem Gymnázia Boženy Němcové Hradec Králové o 3,5 bodu. Největší zásluhu na tomto úspěchu mají David Sucharda a Jan Lajbl, kteří turnaj dokončili s plnými počty bodů.

Družstvo B, složené z našich mladých nadějí a budoucích členů A týmu, skončilo ve velice vyrovnané druhé polovině tabulky na krásném 8. místě. Toto družstvo reprezentovali Jáchym Janouch, Jan Rýdl, Radek Šoltys, Bohumil Plíšek a Vojtěch Honejsek. Obrovskou pochvalu za statečný výkon na první šachovnici si zaslouží Jáchym Janouch, který věkově spadá ještě do druhého stupně základní školy, a soupeřil tedy s hráči, kteří jsou i o pět let starší než on. Velice slušný výkon podal také Jan Rýdl na druhé šachovnici se ziskem 5 bodů z 9 možných.