Krajské kolo v přespolním běhu

Krajská rada AŠSK opět pověřila naši školu uspořádáním krajského kola v přespolním běhu. Závodu se účastnili vítězové okresních kol. Vypsané byly kategorie pro základní i střední školu, celkově se závodu zúčastnilo 16 škol, 29 týmů, 160 závodníků. Závodilo se v lesoparku Čeřovka a okolí.
Naše škola obsadila středoškolské kategorie. Dívky běžely na 3,8 km dlouhé trati. V neúplné sestavě to stačilo na 5.místo s minimálním odstupem na čtvrté družstvo. S převahou zvítězila děvčata z Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové. Individuálně se dařilo Pepče Špačkové, která doběhla celkově druhá. Našim čtyřem statečným reprezentantkám patří dík za úsilí na trati a ochotě běžet tento náročný závod.
Jádro chlapeckého týmu bylo tvořeno úspěšnými závodníky v atletice, kteří den před přespolákem vybojovali historické zlato v republikovém finále. Ještě z kluků nevyprchala atletická euforie a už nastupovali do dalšího závodu, na náročnou 4,3km dlouhou trať. I přes únavu podali kluci (včetně zbytku týmu) velmi kvalitní výkon. Bohužel letos přijel na krajské kolo velice těžký soupeř – Biskupské gymnázium z Hradce Králové. Museli jsme se před ním sklonit a sportovně uznat jeho kvality. Krajské finále mělo vysokou úroveň, a tak i stříbrnou medaili bereme jako úspěch.
Nejrychlejší z našich běžců byl Honza Vaníček – celkově druhý.
Poděkování patří všem pořadatelům (asi půlka kvinty a třetina 1.B). Zejména IT specialistům (duo Hrdí). Závod proběhl hladce, měl spád, byl pozitivně hodnocen zúčastněnými týmy a udělal dobré jméno škole.