Okresní kolo v přespolním běhu

Tradičně v Nové Pace se odehrálo 3.10. okresní kolo v přespolním běhu. V kategorii středních škol nejprve startovala děvčata. Čekala na ně 3 km dlouhá trať, zvlněná s převýšením 60 m. Navíc po včerejším dešti místy blátivá. V konkurenci 5 družstev nenašla naše děvčata přemožitele a zvítězila. Individuálně se dařilo Sheile Havrdové, která doběhla celkově druhá, v závěsu za ní Stella Dušková (4), a Eliška Gollová (6).

Chlapci museli zdolat 5 km s převýšením 110 m. K vidění byly hodnotné běžecké výkony. Z vítězství se radovala pořádající škola Gymnázium v Nové Pace před našimi borci. Nejrychlejší z našich běžců byl Dominik Kvitský, celkově čtvrtý. Do desítky se ještě vešel Albert Lukavec(6) a Matias Brixí (7). Startovalo 6 škol (33 běžců).