Krajské finále Juniorského maratonu 2017

Vytrvalce Lepařova gymnázia čekal 4.4.2017 semifinálový závod Juniorského maratonu v Hradci Králové. Cílem týmu bylo navázat na loňský úspěšný ročník. Tehdy jsme se probojovali až do republikového finále, kde jsme doběhli desátí. Jedinou možností, jak se dostat do Prahy na finále, bylo vyhrát krajské kolo. Konkurence byla veliká. Dohromady se sjelo do Hradce 14 štafet z celého kraje. Ale povedlo se! Vítězství bylo přesvědčivé – o více než 3 minuty (celkový čas 2 hod 38 min 42 s). Na druhém místě skončilo Gymnázium Náchod a na třetím Gymnázium Trutnov. A tak po roce opět zažijeme atmosféru pražského Volkswagen maratonu!

Družstvo tvořili tito běžci: Ondra Brunner, Jáchym Krček, Verča Dubská, Vašek Cyrany, Kačka Šolcová, Dan Jirsa, Gabča Veigertová, Tomáš Zalaba, Jindra Macoun, a Víťa HP Doležal.